Konya Merkezli Bylock Operasyonunda 29 Gözaltı Kararı

Konya’da Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma çerçevesinde örgütün şifreli haberleşme uygulaması 'ByLock' kullandığı ve örgütle bağlantısı olduğu iddia edilen farklı meslek gruplarından aralarında kadınların da yer aldığı 29 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Konya Merkezli Bylock Operasyonunda 29 Gözaltı Kararı

Konya Merkezli Bylock Operasyonunda 29 Gözaltı Kararı

Edinilen bilgiye göre, Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde FETÖ/PDY ile bağlantılı ve "Bylock" programı kullandıkları ve örgütle ilişkileri olduğu öne sürülen öğretmen, avukat, doktor gibi farklı meslek gruplarından aralarında kadınların da yer aldığı 10'u kadın 29 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

Konya merkezli Eskişehir, İstanbul, Erzurum ve Erzurum'da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından daha önceden belirlenen adreslere sabah eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Adreslerinde bulunamayan şüphelilerin ise yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

 
 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri