Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimi ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma açıldı.

14 YAKALAMA KARARI

Soruşturma kapsamında 11'i jandarma, 2'si 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda, 1'i Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda görevli 14 asker hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR

Bunun üzerine bugün polis tarafından Konya, Ankara, İstanbul, Sivas ve Kayseri'de eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 6 asker gözaltına alındı, 1'inin de daha önceki operasyonlarda tutuklandığı açıkladı.

BYLOCK KULLANIMI

14 askerden 12'sinin örgütün 'ByLock' adlı haberleşme programını kullandığı ileri sürülürken 10'unun daha önce meslekten ihraç edildiği, 3'ünün açığa alındığı ve Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'ndaki üsteğmeninde halen görevde olduğu ifade edildi.

Konya'da daha önce FETÖ yönelik yapılan operasyonlarda 14 kişi hakkında gözaltı kararı alınmıştı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, darbe girişimi sonrasında FETÖ/PDY'ye karşılık soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında örgüte üye olduğu iddiası üzerine 30 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Daha önce belirlenen adreslere bugün polis tarafından eş zamanlı düzenlenen baskında aralarında kadınların da bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı. 14 kişinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Kaynak: En Son Haber