Komünist Başkan Dilenciliğe Başladı! Vatandaştan 25'er Lira İstedi

TKP'nin elinde bulunan tek belediye olan Tunceli'nin başkanı Maçoğlu, devraldığı borçları gerekçe göstererek vatandaşlardan maddi destekte bulunmalarını istedi.

Komünist Başkan Dilenciliğe Başladı! Vatandaştan 25'er Lira İstedi

Komünist Başkan Dilenciliğe Başladı! Vatandaştan 25'er Lira İstedi

31 Mart seçimlerinden sonra belediyeyi 68 milyon lira borçla devraldığını öne süren komünist Başkan Maçoğlu, belediyeye ait resmi internet sayfasından yayınladığı mesaj ile Tunceli halkından maddi destek talep etti.  Belediyenin gelirlerinin yatırımlar için yeterli olmadığını iddia eden Başkan Maçoğlu, vatandaşlara belediyeye 25 liralık destek olmaları konusunda istekte bulundu.

 

KAMPANYA BAŞLATTI

Belediyenin borcundan ötürü yeterli hizmet ve planlanan projeleri hayata geçirememesinden dolayı gerçekleştirilen kampanya resmi internet sitesinden ve Başkan Maçoğlu’nun sosyal medya hesabından duyuruldu.

Resmi siteden Başkan Maçoğlu’nun imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Biliyoruz ki; halkın ödediği vergiler yerel yönetimler alanında ulaşım, iletişim, konut, içilebilir su, sağlık, eğitim, kültür, yeşil alan gibi bir kentin temel ihtiyaçlarının çözülmesi için kullanılması gerekmektedir. Şeffaf belediyecilik anlayışımız gereği açıkladığımız belediye bilançolarından bir kez daha gördüğünüz gibi belediyemizin durumu da borçlu durumda olan diğer belediyelerden farksızdır. Ne var ki bu durumu gerekçe yaparak eli kolu bağlı oturmak, bizim asla kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Ve bu bizim tarzımız da değildir. Bu memleket ve kentimiz için bir şeyler yapmak isteyen, vicdanlı, sorumlu insanların destekleri temelinde ve yaptıkları yaratıcı önerileri gönüllü bir kampanyaya çevirme kararı verdik. Daha doğru bir açıklama ile söylersek etkili kitlesel bir seferberlik başlatma kararına vardık. Halkımızın sunmak istediği, küçük büyük ama değerli desteklerle üretimden sosyal alanlara, ulaşımdan suya, eğitimden sağlığa, konuttan turizme ve alt yapısına kadar birçok projenin adımlarını bu halk seferberliği ile başlatmış olacağız. Esas çözüm gücü olan Tunceli halkı ve dostlarını içeride dışarıda başlattığımız seferberlik fırtınasına katılarak insanlığa örnek olacak bir kent yaratmaya davet ediyoruz. Bunu mutlaka başaracağız, zira halkımıza güveniyoruz. Bu nedenle 25 TL'lik destek kampanyamıza katılacağınıza olan inancımız tamdır.”

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR