Dolandırıcılıkta son nokta, bu kez adres Giresun ve yaşlı bir kadın! İşte olayın deyatları...Giresun'da yaşlı bir kadını dolandırmaya çalışırken komşusunun ihbarı ile yakalanan zanlı, gözaltına alındı. Yaşlı kadının 9 bin lirası son anda komşusunun ihbarıyla gasp edilmekten kurtarıldı. İhbar üzerine yakalanan dolandırıcı, yakalanarak gözaltına alındı.

Yaşanan dolandırıcılık olayıyla ilgili edinilen bilgiye göre, Ö.Y. telefonla arayarak kendini savcı olarak tanıttığı 82 yaşındaki Z.Y'ye, operasyoniçin evdeki para ve altınlardan parmak izi alınması gerektiğini, bu işlem bittikten sonra para ve altınların iade edileceğini belirtti. Bunun üzerine Z.Y. evde altın olmadığını fakat 9 bin lira parası olduğunu söyledi. Ardından kısa süre sonra Ö.Y. paraları almak üzere yaşlı kadının evine giderek konuşmaya başladı. Komşusunun konuşmalarını dinleyip, polis ekiplerine ihbarda bulunması üzerine eve gelen polisler, Ö.Y'yi dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle olay yerinde enseledi. Emniyetteki işlemleri bittikten sonra savcılığa sevk edilen Ö.Y. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ise dolandırıcılık olaylarıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, ''Hiçbir kamu görevlisinin vatandaşlardan telefon ve iletişim araçlarıyla para, ziynet eşyası ve kredi kartı şifresi istemeyeceğini'' aktardı. Bu tür isteklerle karşılaşılması durumunda telefonla arayanlara kişisel bilgilerin verilmemesi gerektiğinin altını çizden Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, böyle bir durumda ivedilikle 155 polis ihbar hattına bilgi verilmesi gerektiğini vurguladı.