Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt dışında yaşayanlara yönelik çağrı gerçekleştirdiği Komşunu da al gel kampanyasında 20 bin turistin türk vatandaşlarıyla tatile geleceğini kamuoyuna duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke dışında ikamet eden gurbetçilere yönelik açıkladığı 'Komşunu da al gel' kampanyası rakamları belirlendi.


Türkiye'ye Hollanda, Almanya, Fransa, Danimarka,Avusturya ve İsviçre’den turist getiren Bentour Reisen’in Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, Avrupa’da tatil paketi satışlarında yüzde 40 yükselme olduğunu söyledi.Bu yükselişte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gurbetçi vatandaşlara yaptığı çağrının çok önemli yeri olduğu vurgulandı.

Kadir Uğur, 'Kriz yılı olmasına rağmen yakalanan yüzde 40 yükselişin yüzde 15'i 'komşunu al gel' kampanyasından geliyor. 130 bin turistin 30 bini 'Komşunu al gel' kampanyasından”olduğunu vurguladı.

'BAKANLIK YURTDIŞINDAKİ REKLAMLARI ARTIRMALI'

Kadir Uğur, 'Bakanlık ülke dışında reklam yapmalı. Reklamı sadece bizimle yapıyor. Reklam ücretinin yüzde 50’sini biz, yüzde 50’sini de bakanlık veriyor. Ama sadece Türkiye reklamı diye bir şey yok, Avrupa’da kalmadı. Asıl, kriz döneminde reklamın yapılması gerekiyor' dedi.Reklam yapılmadığı sürece turist sayısında düşüş olacağı belirtildi.