Kocaeli'de Gaz Sızıntısı Şüphesi: AFAD Önlem Aldı

Kocaeli'de yapılan kazı çalışmaları esnasında meydana gelen karbonmonoksit gazı çevre halkında panik yaratırken bölgeye AFAD ekipleri sevk edildi.

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, yeraltı elektrik kablosu onarımı için yapılan kazı çalışması sırasında açığa çıkan karbonmonoksit gazı sızıntısı nedeniyle AFAD ekipleri önlem aldı.

Edinilen bilgiye göre, Yahya Kaptan Mahallesi Yürüyüş Yolu'nda elektrik dağıtım şirketi ekiplerince yeraltı kablolarının onarımı için çalışma başlatılmıştı.

İş makinesiyle kazı yapıldığı esnada açılan çukurdan gaz kokusu gelmesi üzerine durum itfaiye ve AFAD ekiplerine bildirildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alırken, kazının yapıldığı bölgeye emniyet şeridi çekildi.

AFAD ve itfaiye ekiplerinin bölgede ölçüm yapmasının ardından çalışma kapsamında açılan çukur iş makineleriyle kapatıldı.

Karbonmonoksit Gazı Olduğu Tespit Edildi

AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul tarafından yapılan açıklamada, bölgede yapılan ölçümlerde ortaya çıkan gazın karbonmonoksit olduğunun tespit edildiğini belirtilerek, ölçümde sonrasında herhangi bir sıkıntı olmadığının belirlendiğini söylendi.

Bölgede doğal gaz hattıyla buluşma söz konusu olmadığını ifade eden Tekoğul, "Aldığımız bilgiye göre bir kurumun hat çalışması sırasında aşağıdan bir gaz sızıntısı oluyor. Biz de gidip ölçüm yaptık, bir sıkıntı olmadığı belirlendi. O anda duyulan bir gaz." diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR