Kızıyla İlişkisini Öğrendiği Çalışan Yerine Patronu Öldürmüş

Bursa’da tekel bayi Yılmaz Aslankılıç'ı (39) pompalı tüfekle vurup yaşamına son veren Sezgin Özfındukkıran’ın (50) asıl hedefinin, evli kızıyla ilişkisi olduğunu öğrendiği Aslankılıç'ın personeli Muhammet D. olduğu ortaya çıktı.

Kızıyla İlişkisini Öğrendiği Çalışan Yerine Patronu Öldürmüş

Kızıyla İlişkisini Öğrendiği Çalışan Yerine Patronu Öldürmüş

Savcılık aracılığıyla düzenlenen iddianamede, Aslankılıç’ı öldürülme sebebinin kesin olarak anlaşılamadığı belirtilen Özfındukkıran'ın pompalı tüfekli saldırısı, güvenlik kamerası tarafından kaydedilmişti.

Hadise, 13 Haziran tarihinde, Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi’nde meydana geldi. Tekel bayi sahibi Yılmaz Aslankılıç, Sezgin Özfındukkıran tarafından iş yerinde pompalı tüfek ile vurularak yaşamına son verildi. Emniyet güçleri, hadisenin ardından, sonra kaçan Sezgin Özfındukkıran ile saldırıyla alakaları olduğu belirlenen Yiğit Kaysuk ve Ahmet G.’yi (52) gizlendikleri evde bularak, yakaladı.

Adliyeye götürülen zanlılardan Sezgin Özfındukkıran ve Yiğit Kaysuk tutuklandı, Ahmet G. adli kontrol koşuluyla özgür bırakıldı.

KIZINA CİNSEL SALDIRI YAPILDIĞINI SÖYLEDİ

Soruşturmayı yapan savcılık iddianameyi düzenledi. İddianamede, Özfındukkıran şu ifadeleri kullandı:

'Cezaevinde bulunduğum sırada kızım G.K.’ye, Görükle’deki tekel bayinde çalışan Muhammet isimli biri tecavüz etmiş. Bunu öğrendiğimde deliye döndüm. Tecavüz eden kişiyi cezalandırmaya karar verdim. Kızımın kayınbiraderi Yiğit’e, 'Bir alacağım var' deyip, 'Görükle’ye gidelim' dedim. Arabadan av tüfeğini alarak, dükkana girdim. Bir el ateş ettim, sonra olay yerinden ayrıldım'

Yiğit Kaysuk'un da verdiği ifade de, 'Sezgin bana gezmeyi teklif etti. Ahmet’i alarak Görükle’ye gittik. İçki almak için tekel bayisine gitti. Cinayetten haberim yoktu. Arabada, gazete kağıdına sarılı tüfeği görmedim. Bira olduğunu zannediyordum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dediği kaydedilen iddianamede, Ahmet G.'nin “Yiğit ile daha önce sık sık alkol alıyorduk. Olay günü Görükle’de gezmeyi teklif etti. Sezgin ile Yiğit, tekel bayinin önünde araçtan indi. Yiğit, elinde bira şişesiyle geri döndü. Sezgin’in dönmeyeceğini söyledi. Aynı araçla döndük. Araçta bulunan silah ve cinayetten haberim yoktu' dediği bildirildi.

HAPİSHANEDEKİ EŞİNİ ALDATTIĞI ORTAYA ÇIKTI

İddianamede, cinsel tacize uğradığı iddia edilen G.K.’nin ise şu ifadeleri kullandı:

'Ş.K. ile evliyim. Üç çocuğumuz bulunuyor. Eşim cezaevine girdiğinde, Muhammet D. ile tanıştım. Aramızda ilişki başladı. Muhammet, evimde cep telefonunu unutmuş. Telefonu kayınbiraderim Yiğit Kaysuk bulmuş. Muhammet ile birlikte, samimi pozlarla çekilmiş fotoğraflarımı görmüş. Yiğit, ‘Ağabeyimi aldattın’ diyerek, beni dövdü. Babam Sezgin Özfındukkıran’ın bu şekilde olaydan haberi oldu. Babam tarafından öldürülen Yılmaz Aslankılıç ile hiçbir ilgim bulunmuyor. Babam yanlış yönlendirilmiş olabilir. Maktül ile tanışıp tanışmadıklarını bilmiyorum.'

'NEDEN ÖLDÜRDÜKLERİ ANLAŞILAMADI'

Tutuklular Sezgin Özfındukkıran ile Yiğit Kaysuk ile ilgili 'kasten adam öldürmek' kahabetinden müebbet, tutuksuz Ahmet G.  ile ilgili 'kasten adam öldürmeye yardım etme' kabahatinden sekiz sene hapis cezası istenen iddianamede, savcılık şu tespiti yaptı:

'Sezgin Özfındukkıran’ın kızı G.K.’nin ilişki yaşadığı Muhammet’in Kahramanmaraşlı, maktul Yılmaz Aslankılıç’ın ise Gümüşhaneli olduğu, Sezgin’in kızına tecavüz edildiği iddiasıyla maktulü öldürdüğü iddiasının havada kaldığını, söz konusu şahısla, makulün herhangi bir akrabalığının bulunmadığının kesin olduğu, tanışıklık ya da diyaloğun olduğuna dair dosyaya yansıyan bir delil olmadığı, olay yerinde keşif yapan şüphelilerin neden Yılmaz Aslankılıç’ı öldürdükleri net olarak anlaşılmadı.'

İddianame, Bursa altıncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Olayla ilgili zanlıların yargılanmasına gelecek ay başlanacak.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR