Olay, dün saat 18.00 civarında merkez Meram ilçesi Mamuriye Mahallesi Yunus Sokak'ta gerçekleşti. İddiaya göre, bir baba daha önce 13 yaşındaki kızını takip edip taciz eden hurdacılık yapan şahsı bulmak için okulun olduğu Mamuriye Mahallesi'nde aracıyla dolaşmaya başladı. Bir süre sokakta dolaşan kızın babası, kızını taciz ettiği öne sürülen şahsın kamyonunu sokak üzerinde park halinde gördü. Bunun üzerine sokak üzerinde yer alan kamyonun yaklaşık 30 metre ilerisinde hurdacılık yapan M.T.'yi fark eden kızın babası, aracından inerek M.T.'yi darp etmeye başladı. Küçük kız çocuklarını taciz ettiği iddia edilen M.T. çevreden geçen vatandaşlar tarafından da darp edilmeye başlandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri M.T.'yi polis aracına alarak çevredekileri uzaklaştırdı.

BABASININ ŞİKAYETÇİ OLMAMASI DİKKAT ÇEKTİ

Güvenlik önleminin alınmasından sonra yaralanan M.T., olay yerine sevk edilen ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Tedavisi yapılan M.T., ardından ifadesi alınmak üzere polis merkezine gönderildi. Kız çocuğunun babasının şikayetçi olmaması üzerine M.T.'nin serbest bırakıldığı bilgisine ulaşıldı.

Tacizci olduğu iddia edilen kişi İHA muhabirinin 'niçin darp edildiniz' sorusuna, "Arabamı şuraya koydum. Buradan şivlilik alacaktım. Böyle bir olayla karşılaştım ben de anlamadım" dedi.

 

Kaynak: Sabah