Kışlada Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle 21 Asker Gözetim Altında

Manisa'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 21 asker, tedavilerinin ardından gözlem altında tutuluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Manisa Valisi Ahmet Deniz, ''Herhangi sıkıntılı bir durum yok'' açıklamasını yaptı.

Kışlada Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle 21 Asker Gözetim Altında

Manisa'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 21 asker, tedavilerinin ardından gözlem altında tutuluyor. Manisa 1. Komando Eğitim ve Tugay Komutanlığı Albay Mehmet Arif Seyhun Kışlası'nda görevli askerlerin bir kısmı akşam yemeğinin ardından rahatsızlandı. Askerlerden 21'i, kendisini kötü hissettiğini belirtmesi üzerine Merkezefendi Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. "Hafif besin zehirlenmesi" teşhisi konulan ve ayakta tedavi gören askerler, tedbir amaçlı müşahede altında tutuluyor.

Manisa Valisi Ahmet Deniz, konuyla ilgili açıklama yaptı:

''Hastanedeki ve kışladaki ilgililerle görüştüm, herhangi sıkıntılı bir durum yok. Kışlada aynı yemekten 5 bin asker yemiş. Ancak önce 2 asker daha sonra 19 asker mide ağrısı şikayetiyle revire başvurmuş. Daha sonra hastaneye getirildiler. Şu an tedavileri tamamlandı, tedbir amaçlı müşahede altında tutuluyorlar''.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR