Gezi olaylarının baş teröristi 'Kırmızı fularlı kız' lakaplı terörist Ayşe Deniz Karacagil, 2 hafta önce Suriye'de gebertilmişti.Gezi olayları zamanında Kırmızı Fularlı Kız olarak adeta bir kahraman gibi lanse edilen terörist'in anne babası gözaltına alınmıştı.Gelen bilgilerine göre kırmızı fularlı teröristin anne babası ne gözaltına alındığı belli oldu.

KIRMIZI FULARLI TERÖRİSTİN AİLESİ KOBANİ'DEKİ CENAZE TÖRENİ SONRASINDA YURTA DÖNDÜ

Terörist Karacagil'in cesedi ise eli kanlı örgüt üyelerince bölgeden kaçırılmıştı. Terör Örgütü üyesi kırmızı fularlı kızın anne-babası Kobani'deki cenaze töreninden sonra yurda döner dönmez yaka paça gözaltına alındı.

FOTOĞRAFLARA SORUŞTURMA

5 YPG'li terörist ile beraber Kobani'de Karacagil için gerçekleştirilen cenaze merasiminde çekilen resimlerin sosyal medyada paylaşılması üzerine, Nuray Erçağan ile Ömer Karacagil için terör örgütü propagandası yapmak suçu nedeniyle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Antalya 1'inci Sulh Ceza Hakimliği'nin talimatı üzerine Nuray Ercağan ile Ömer Karacagil'in adreslerinde 16 Haziran günü arama gerçekleştirildi.
Terör örgütü propagandası suçunu işlemekten terörist karı-koca haklarında soruşturma başlatılan Erçağan ile Karacagil'in, Antalya'da yargılanması bekleniyor.