KIRMIZI FULARLI KIZ

Eli kanlı terör örgütü PKK'ya yakın bir medya, terörist Kırmızı fularlı kız olarak da bilinen Karacagil' in, bir başka eli kanlı terör örgütü DEAŞ tarafından Rakka'da öldürüldüğü iddiasını ortaya atmıştı. İstihbarat kaynaklarına göre ise terör örgütü YPG ile diğer bir terör örgütü DEAŞ Suriye'de tek bir çatışmaya girmedi. Anlaşma gereğince DEAŞ, kontrolündeki topraklardan çekilirken bu alanları ali kanlı terör örgütü YPG'ye devir etti. YPG de DEAŞ'a karşı büyük mücadele verdiği algısını oluşturmak için kolları sıvadı.

Gezi olayları zamanında Kırmızı Fularlı Kız olarak adeta bir kahraman gibi lanse edilen bu terörist Karacagil'in DEAŞ'la yaşanan sıcak çatışmada öldürüldüğü haberinin yayılması da algı operasyonunun parçasıydı.

Gezi olaylarından sonra 2014'ün Mayıs ayında eli kanlı terör örügütü olan PKK'ya katılan, terörist elebaşlarından Murat Karayılan'ın yanında eğitim alıp Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ile çatışmalara giren 'Destan Yörük' kod adlı terörist Karacagil'in, Kato Dağı'nda yapılan son operasyonlarda etkisiz hale getirildiği anlaşıldı. Kato'daki operasyonları, helikopter kazasında şehit olan komutanların emrindeki birlikler yürütüyordu. Terörist Karacagil'in cesedi ise eli kanlı örgüt üyelerince bölgeden kaçırıldı.