Kıran Operasyonlarında 103 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

Kıran operasyonları kapsamında, 17 Ağustos'tan bugüne kadar 103 terörist etkisiz hale getirildi, 169 mağara, sığınak ve depo imha edildi.

Kıran Operasyonlarında 103 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

Kıran operasyonları çerçevesinde, 17 Ağustos'tan bugüne kadar 103 terörist etkisiz hale getirildi, 169 mağara, sığınak ve depo yok edildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, yurt içinde bölücü terör örgütü PKK'nın kış üslenmesi hazırlıklarını bertaraf etmek, hareket kabiliyeti daralan terörist grupları bulup etkisiz hale getirmek, teröristlerin bölgeler arası geçişlerini engelleyerek takviye edilmesini engellemek için, ilki 17 Ağustos'ta başlatılan Kıran operasyonları etkisini sürdürüyor.

Kavaklı bölgesi merkez olmak üzere Hakkari-Van-Şırnak ara hattını kapsayacak şekilde, 17 Ağustos'ta başlatılan Kıran-1 Operasyonu'nu, 27 Ağustos'ta Bagok ve Mava alanları merkez olmak üzere Mardin-Batman-Şırnak ara hattında Kıran-2 Operasyonu, 21 Eylül'de Herekol ve Bestler Dereler bölgesi merkez olmak üzere Siirt ve Şırnak ara hattında Kıran-3 Operasyonu, 24 Eylül'de Çemçe-Madur bölgesi merkez olmak üzere Kars-Ağrı ve Iğdır ara hattında Kıran-4 Operasyonu izledi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri