Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi ekipleri tarafından 31 Mayıs' ta Eskişehir il merkezi ile Beylikova İlçesi arasındaki lokasyonda düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 8 özel güvenlik görevlisi ile eli kanlı terör örgütünün mesajlaşma, haberleşme için kullandığı 'ByLock' programını kullandıkları iddia edilen  1 sözleşmeli imam ve 1 gıda mühendisi ekipler tarafından yakalandı.

8 ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILMIŞTI

TEM Şubesi ekiplerince gözaltına alınıp şubeye götürülen 10 şüpheli şahıs, yapılan sorgulamalardan sonra 7 Haziran' da adliyeye sevk edildi. Şüpheli şahıslardan özel güvenlik görevlisi olan E.Y. ile M.A.Y. tutuklandı, diğer 8 şüpheli adli kontrol kararı ile serbest kaldı.


EVİNDE KALEM ŞEKLİNDE SUİKAST SİLAHI BULUNDU! EL KONULDU

Serbest kalan şahıslar arasında bulunan özel güvenlik görevlisi olan M.A.O.'nun evinde 31 Mayıs' ta yapılan aramada metalik gri renkli bir kalem ekipler tarafından suç teşkil ettiği için el konuldu. Amacı suikast olarak yapılan kalem incelenmek üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarları Daire Başkanlığı'na teslim edildi. Burada yapılan incelemede kalemin çalışabilir durumda bir suikast silahı olduğu belirlendi.