CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konuk olduğu FOX TV'deki Çalar Saat programında program sunucusu İsmail Küçükkaya'nın sorduğu soruları cevapladı.

Kılıçdaroğlu, yarın oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun askerlik görevinin başlayacağını söyledi.

SİVAS’TA ASKERLİK YAPACAK

Kılıçdaroğlu, ‘Evladıma bende bedelli askerlik yaptırabilirdim. Ancak siyasetle uğraşan birisi olarak millet ne şekilde askerlik görevini yerine getiriyorsa kendisinin de öyle yapmasını istedim. Oğlun da yarın Sivas’a giderek askerliğe başlayacak.’ açıklamasını yaptı.

KILIÇDAROĞLU TANRIKULU’NA DESTEK OLDU

Terörle mücadelede SİHA'ların kullanılmamasını aşırı derecede isteyen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun sözlerine sahip çıkan Kılıçdaroğlu, öldürülen teröristlerin piknik yapmaya gittiğini söyledi.

‘TERÖRİST OLABİLİRLER AMA SİLAH YOK’

CHP Lideri, "Terör örgütüne destek olabilirler, terörist olabilirler ama orada silah olması lazım. O da yok." ifadelerini kullandı.

‘PİKNİK YAPIYORLARDI’

Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili şunları söyledi: ‘Ne diyor Sezgin Tanrıkulu? Bu insanlar öldürüldü. Ciddi anlamda terörist mi değil mi araştırılsın dedi. Bu 4 kişi oraya gitmeden önce güvenlik kontrolünden geçmişlerdir muhtemelen. Eğer bunlar terörist ise neden tutuklanmadı. Öldürülenlerden bazıları iş adamı zaten. Gizli kapaklı insanlar değil, piknik yapıyorlar orada. Terör örgütüne destek olabilirler, terörist olabilirler ama orada silah olması lazım. O da yok.’