CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından başlatılan "adalet yürüyüşü" İstanbul'a ulaştı.

Kılıçdaroğlu, yürüyüş sonrası açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

"Halktan büyük destek gördük. Tüm yurttaşlara teşekkürlermi sunuyorum. Kaldığım karavan mütevazı bir karavan. Tükettiğimiz yemekler, içtiğimiz su ortada. Sabah erken kalkıyorum, kahvaltımı yapıp yürüyorum. Yatacak yer olmasının haricinde bir faydasını görmedim. Ayaklarıma çok şey borçluyum, herhangi bir sorun yaşatmadı bana. İki doktor arkadaşım var bana yardım eden. Bu yürüyüşü daha evvel hiç hayal etmemiştim. Neticede biz bu yürüyüşü tamamladık

"YARGIYA GÜVENİM TAMAMEN SARSILDI"


Enis Berberoğlu'na öfkem devam ediyor. Yargıya güvenim tamamen sarsıldı. Elbette düzgün, hukuka inanan vicdanına göre karar veren savcılarımız elbette mevcut. Fakat belli yerlere belli kişiler yerleştiriliyor. Bir muhalif yargılanıyorsa ne kadar ağır ceza verirsem hükümetin gözüne girerim diye akıl ediyorlar.

"CASUSLUK DEĞİL BU"
Enis bey ne yaptı? Elde belge var mı yok? Alıyorsunuz ömür boyu hapis cezası veriyorsunuz. Sonra 25 sene hapse dönüştürüyorsunuz. Belge olmadan olur mu? Zira bilinen olaylar. Casusluk değil bu.

Adalet mekanizmasına hissedilen güven geçmişte de tartışma konusu olurdu. Balyoz, Ergenekon davalarında sahte belgeler üretildi. Şimdi o davaların savcıları hâkimleri hapiste. Bugünküler de unutmasın onlar da kendilerini birgün Silivri'de bulabilirler. Biz onlar için de adalet diyeceğiz.