CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandumu öncesinde Kayseri'de vatandaşlarla buluştu. Kemal Kılıçdaroğlu burada otobüse bindiği esnada kendisine bozkurt işareti yapan bir vatandaşa,  bozkurt işareti yaparak cevap verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu bozkurt işareti yaptı

BOZKURT SELAMI

Kayseri'nin Sarız ilçesinde halka seslenen Kılıçdaroğlu ve partililer Pınarbaşı ilçesinde düzenlenecek olan mitinge katılmak amacıyla ilçeden ayrıldı.

Bu sırada otobüse binen CHP Genel Başkanı, otobüsün önünde kendini bozkurt işaretiyle selam veren bir kişiye aynı şekilde karşılık vererek, bozkurt işareti yaptı.

DAHA ÖNCE DE YAPMIŞTI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu daha önce de 2014 senesindeki yerel seçimler çalışmalarında Ankara'da yine seçim otobüsünden bozkurt işareti yaparak halkı selamlamıştı.

"BİZDE ÜLKÜCÜYÜZ BİZDE MİLLİYETÇİYİZ"

Öte taraftan, Kılıçdaroğlu geride bıraktığımız günlerde düzenlediği bir konuşmada da milliyetçiliğiyle ilgili; "MHP’li arkadaşlarıma şunu söyleyeyim, siz ne kadar ülkücüyseniz, vatanseverseniz ve milliyetçiyseniz biz de ülkücüyüz, vatanseveriz milliyetçiyiz." ifadelerine yer vermişti.

Kılıçdaroğlu'nun yaptığı bu hareket, kendisi için 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taklit etmeye çalışıyor' yorumlarına neden oldu. Geçtiğimiz günlerde de Erdoğan, kendisine ülkücü selamı veren bir vatandaşa karşılık vermişti.

Kaynak: Haber 7