CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 18 Eylül tarihinde Ordu'da başlattıkları ve Giresun'da bitirdikleri ‘Fındık İçin Yürüyoruz’ eyleminden sonra Atatürk Alanı'nda hazırlanan mitingde komik açıklamalarda bulundu.

'SORUNLARIN ÇÖZÜM ADRESİ CHP'

Yaptığı konuşmada bütün sorunların tek çözüm adresi olarak CHP’yi gösteren Kılıçdaroğlu, ‘Eski algılarımızı değiştireceğiz’ şeklinde ifadelerde bulunarak, ‘Eskidenşöyle denilirdi, 'Şu CHP var ya.', 'CHP'ye ne olmuş', 'Efendim bu hep eleştirir.' Şimdi bunu söylemeye zorlanıyorlar. Nerede bir sıkıntı varsa çözüm yolu artık CHP’dir’. dedi.

CHP’DEN İSTİFA DEPREMİ

CHP'nin Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, gerçekleştirdiği basın toplantısında istifa kararını açıkladı.

CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, parti içerisindeki görevlerinden ilçe saymanı Hayati Saplık, ilçe bilişim sekreteri Faruk Aydın, ilçe yönetim kurulu üyesi olan Gürsel Akarsu, ilçe yönetim kurulu üyeleri, Meral Çelik Tohumcuek, Sebiha Keskin, Murtaza Kulu, yedek üye Özgür Altıok ve Faruk İpek ile beraber istifa ettiklerini belirtti.

PAVEY’İN İSTİFASI

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde, CHP'li Şafak Pavey, yaptığı yazılı açıklama ile milletvekilliğinden istifa ettiğin açıklamıştı.