CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyonda FETÖ soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alındı.

EVİ ARANIYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hain darbe girişiminde bulunan FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına ilişkinsürdürülen FETÖ soruşturmasında, Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik için gözaltı kararı verildi. Emniyet Müdürlüğü’nden ekipler, Ankara’da Çelik’i yakaladılar. Çelik’in adresinde güvenlik ekipleri arama çalışmalarına başladı.

Bununla birlikte avukat Çelik'in MİT tırlarının durdurulma kapsamında, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanlarından olan Fatih Gürsul ile yakından ilişkileri olduğu ortaya çıktı.

CHP FETÖ İLİŞKİSİ GÖZLER ÖNÜNDE

Diğer yandan, CHP ve FETÖ senelerdir ilişkide. Bunu ilk olarak MİT tırları krizinde gördük. Devlet sırrı olan belgeler CHP milletvekili aracılığıyla basına servis edilmiş ve gizli kalması gereken belgeler hainlerin ellerine geçmişti.

Şimdi ise kronolojik olarak bu ihanet şebekesinin nasıl senelerce ortaklaşa çalıştığı gözler önüne serildi.

KILIÇDAROĞLU FETÖ'NÜN MEDYA İMAMI EKREM DUMANLI İLE GÖRÜŞTÜ 

CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu Şubat 2015 tarihinde FETÖ'nün medya imamı ve Zaman gazetesi eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ile görüştü.

Aynı yıl Kılıçdaroğlu yine FETÖ'nün yayın organı Samanyolu TV'de bir programa konuk oldu.