Edirne'nin Keşan ilçesinde düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret içeren söylemlerde bulunan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Haberin basında yer almasının ardından harekete geçen AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, Yönetim Kurulu Üyeleri Muzaffer Güven ve Savaş Pekdemir ile birlikte Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek Gaytancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da Gaytancıoğlu hakkında soruşturma açıldığı açıklandı. Konuyla ilgili Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "16/05/2016 tarihli Keşan ilçesinde faaliyet gösteren bir kısım gazete ve internet sitelerinde yer alan, halen CHP Edirne Milletvekili olan Okan Gaytancıoğlu'na ait Cumhurbaşkanına yönelik hakaret içerikli sözlerle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca TCK 2999/2 maddesi kapsamında re'sen adli süreç başlatılmış olup, iddia edilen suça ilişkin bilgi ve belgelerin toplanmasıyla birlikte söz konusu kişinin halen milletvekili olması ve Anayasasının 83. maddesi kapsamında yasama dokunulmazlığına sahip olması nedeniyle soruşturma sürecinin başlatılabilmesi için hakkında fezleke hazırlanıp soruşturmanın devamı için gereğinin yapılacağı hususu kamuoyuna duyurulur."

Takvim