CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 yılında yapılacak seçimler hakkında ilginç ifadelerde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı birdiğinden ilginç ifadeler akıllarda soru işareti bıraktı.

Adaylarını açıklamamasının nedeni olarak, şimdiden yıpratılmasını önlemek amacında olduklarını ifade etti. Konuşmasında bundan sonra siyasi rakiplerinin artık istedikleri gibi hareket edemeyeceklerini belirtti.

"AKLIMIZLA KARAR VERECEĞİZ"

Katıldığı programda Ruşen Çakır'ın sorularını cevaplayan Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Rakiplerimiz yıpratmak istedikleri kişileri karşılarında görmek istiyorlar. İsimlerini şimdiden açık edelim de şimdiden yıpratma çabalarına girsinler diye bekliyorlar. Güçlü bir medyaları mevcut. Bu şekilde saldırmayı planlıyorlar. Biz onların istediklerini vermeyeceğiz. Aklımızı kullanarak hareket edeceğiz.’ açıklamasını yaptı.

BUNDAN ÖNCE NEYİ KULLANDI

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamalarda, ‘aklımızla karar vereceğiz’ ifadesinin geçmesi, akıllarda soru işareti bırakmıyor değil. Bundan sonra aklı ile hareket edeceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, önceki çalışmalarında neyi kullandığı merak konusu. Rakiplerine karşı beklediği başarıları görememesinin nedeni şimdi daha iyi anlaşılıyor. 2019 seçimlerinde akıları kullarnarak yapacakları faaliytler bakalım ne kadar başarılı olacak?

KILIÇDAROĞLU IRKÇILIK PEŞİNDE

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerle ilgili partisinin tavrının çok kesin olduğunu, hepsinin ülkesine gönderilmesini istediklerini söylemişti.

NTV canlı yayınına konuk olan Cumhuriyet Halk Partisi Lideri, bu konudaki kararlılığını bir kez daha tekrarladı.