Ocak ayında, Fırat Kalkanı Harekatı operasyonunda görevli olan Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın, El Bab'da şehit olmuştu.

HDP’Yİ DESTEKLEYENLERİ İSTEMİYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarafından şehidin ailesine çelenk gönderilmişti Ancak getirilen bu çelenk büyük bir tepki ile karşılandı. Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği çelenk, ‘HDP’ye desek verenleri görmek istemiyoruz’ sloganları eşliğinde şehidin cenaze töreninden uzaklaştırıldı.

KILIÇDAROĞLU DAVA AÇTI

CHP’nin avukatları, gönderilen çelengin cami avlusundan çıkarılması üzerine hareke geçti. Şehidin acılı ailesine ‘mala zarar vermek’ ve ‘kamu görevlisine hakaret’ten dava açıldı. Şehidin yakın akrabası Fatih Taşkın için ise yakalama kararı verildi.

SİHA’LARDAN KILIÇDAROĞLU GİBİ PKK’DA RAHATSIZ

Diğer yandan, Terörle mücadelede etkin olarak kullanılan İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Aracının (SİHA) sadece CHP’yi rahatsız etmediği PKK’nın genel merkezi Kandil’i’de rahatsız ettiği belli oldu.

PKK elebaşlarından Murat Karayılan'ın SİHA'larla ilgili şu mesajını buldu:

‘Uzun süredir Serhat, Dersim, Erzurum, Koçgiri, Amed, Garzan, Zagros, Botan, Mardin, GAP, Güneybatı ve Toros Akdeniz eyalet ve bağlı gruplar raporlarında kayıplarının silahlı kanatlarca olduğunu bildiriyormiş. Size daha önce söylemiştim. TC askeri, polisi artık eskisi gibi değil. Artık bizi arayıp bulabiliyor. Savunma değil taarruza kalktılar artık. Bir de son zamanlarda bu silahlı kanatlar çıktı.’