Kılıçdaroğlu'ndan Selahattin Demirtaş Hakkında Hazırlanan İddianameye Tepki!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütünün siyaseti kanadı olan HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için düzenlenen yeni iddianameyi eleştiri yağmuruna tuttu.

Kılıçdaroğlu'ndan Selahattin Demirtaş Hakkında Hazırlanan İddianameye Tepki!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'de Şirin Payzın'ın sunduğu Sözüm Var programında gündem değerlendirmesi yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun burada yaptığı açıklamalar arasında Selahattin Demirtaş hakkında düzenlenen yeni iddianame vardı.

Şirin Payzın'ın Selahattin Demirtaş'ın mahkemede yaptığı savunma sırasında Başsavcı Yüksel Kocaman'ı hedef gösterdiği iddiasıyla bugün hakkında düzenlenen jet iddianameyi anımsatması üzerine Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

''Bu tür iddiaları aslında Selahattin Demirtaş alacak göğsüne şeref madalyası olarak takacaktır. Ne söylemiş yani? 'Savcı dikkat etmek zorunda.' Savcı eleştirilmeyecek mi? Yargıç eleştirilmeyecek mi? Onlar eleştirinin tamamen dışında mı?

Adaletsizlik olacak, ben adaletsizliği eleştirmeyeceğim! Neden? ''Efendim savcı bey rahatsız oluyor'' olmaz efendim! Herkes eleştirinin ne kadar değerli olduğunu önce bilecek. Ve o eleştiriye kulak kabartacak.

Biz neden yargı bağımsızlığı temelden yara alıyor diyoruz? Bu nedenle. Eğer siz birinin söylediğini ertesi gün talimat olarak görüp hemen iddianame düzenlerseniz.... Öte yandan aylardır, yıllardır içeride olan hakkında bir iddiname dahi hazırlamazsanız, hapishanede biraz daha kalsın... Biraz daha beklesin diye derseniz o ülkede adaletten söz edemezsiniz.''

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR