CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 94. kuruluş yıldönümü sebebiyle Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen resepsiyonda basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Kılıçdaroğlu, “Bahçeli 2019’da başkan yardımcısı olacak deniliyor, sizin belirlediğiniz bir isim var mı?” sorusuna, “2019 için daha çok erken. Onlar konuşabilirler” ifadelerini kullandı.

"BAHÇELİ YARDIMCI OLABİLİR, ŞAŞIRMAM"


Bir gazetecinin 2019'da yapılacak seçimlerde başkan yardımcılığı için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin isminin geçtiğini hatırlatması ve buna şaşırıp şaşırmadığını sorması üzerine CHP Lideri, “Daha çok erken. Şaşırmam efendim. Niye şaşırayım? Anayasa değişikliğinde ‘Evet’ oyu kullanmadılar mı? ‘Evet’ oyu kullandığına göre tek adam rejimini destekliyor. Tek adam rejiminden de tek adamın yardımcısı olabilir. Niye olmasın?” cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamalarına ise henüz MHP yönetiminden ya da Devlet Bahçeli kanadından bir açıklama gelmedi. Ancak bu açıklamalar CHP'nin ve Kılıçdaroğlu'nun 2019'da yapılacak seçimler için şimdiden kazanma ümitlerinin olmadığını gösteriyor. Kemal girdiği her seçimi kaybederken bu seçimden de kayıpla çıkacağını öngörüyor ve bu yüzden kendi ismini hiç ön plana çıkarmıyor.