CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden, 12 Eylül darbesinin 37. senesi dolayısıyla paylaşımda bulundu.

YAŞASIN TAM DEMOKRATİK TÜRKİYE

Kemal Kılıçdaroğlu, paylaşımında, "Ülkeyi kaostan kurtaracak şey darbeler değil, demokrasi ve hukuktur. Ne askeri ne sivil darbe, yaşasın tam demokratik Türkiye!"ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan 12 Eylül darbesi paylaşımı

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı, SİHA'lar tarafından öldürülen teröristlerin piknik yapmaya gittiklerini, yanlarında silah olmadığını ve vurulmamaları gerektiğini ifade etti.

FOX TV canlı yayının katılıp İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündem hakkında skandal açıklamalar yaptı.

Terörle mücadelede SİHA'ların kullanılmamasını aşırı derecede isteyen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun sözlerine sahip çıkan Kılıçdaroğlu, öldürülen teröristlerin piknik yapmaya gittiğini söyledi.

"TERÖRİST OLABİLİRLER AMA SİLAH YOK"

CHP Lideri, "Terör örgütüne destek olabilirler, terörist olabilirler ama orada silah olması lazım. O da yok." ifadelelerini kullandı.

"PİKNİK YAPIYORLARDI"

Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili şunları söyledi: "Ne diyor Sezgin Tanrıkulu? Bu insanlar öldürüldü. Ciddi anlamda terörist mi değil mi araştırılsın dedi. Bu 4 kişi oraya gitmeden önce güvenlik kontrolünden geçmişlerdir muhtemelen. Eğer bunlar terörist ise neden tutuklanmadı. Sezgin Bey üzerinden giderek CHP, PKK'ya destek veriyor diyor bir kesim. Sezgin Bey üzerinden bize saldırıyorlar. Sezgin Bey ile görüştüm. Olay yerinin yakınındaki bir muhtar bilgi verdi. Öldürülenlerden bazıları iş adamı zaten. Gizli kapaklı insanlar değil, piknik yapıyorlar orada. Terör örgütüne destek olabilirler, terörist olabilirler ama orada silah olması lazım. O da yok."