TSK’nın eli kanlı terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Terörle mücadele operasyonlarında SİHA’lar çok etkin bir şekilde kullanılıyor ve birçok operasyonları başarıyla sonuçlandırıyor.

TERÖRİSTLER SİHA’LARDAN KAÇAMIYOR

TSK’nın terörle mücadelede taarruz dönemine geçmesi terör örgütüne büyük darbeler vurulmasını sağladı. Düzenlenen kara operasyonlarının yanında hava operasyonları da örgüte darbe üstüne darbe vuruyor.

CHP KULLANILMASINI İSTEMİYOR

Siha’lar törör operasyonlarında önemli bir yere sahip. Teröristlerin yakalanmasında büyük başarılara imza atan SİHA’ların, terörle mücadelede kullanılmasını istemeyen ve bu yönde konuşmalarından dolayı son günlerde hakkında soruşturma davası açılan, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’da Kılıçdaroğlu’da destek vermişti. Ancak gel gör ki Kılıçdaroğlu’nu terör saldırısından klurtaran yine SİHA’lar oldu.

KILIÇDAROĞLU'NA SALDIRAN TERÖRİSTİ SİHA VURDU

Terör mücadelesinde SİHA'ların son operasyonu, Kars'ın Kağızman ilçesinde yapıldı.

Operasyon sırasında öldürülen 5 teröristten biri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Artvin'de saldırı hazırlayan teröristlerden biri olduğu ortaya çıktı.

SİHA’LARIN KULLANILMASINI İSTEMİYORDU

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, “SİHA’ların sivilleri vurduğu” iftirasıyla PKK’lı teröristlere sahip çıkmıştı. Tanrıkulu’na laf kondurmayan Kemal Kılıçdaroğlu ise “Terörü lanetliyorum” demekle yetindi.