CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun tartışma yaratan sözleri, A Haber'deki Memleket Meselesi programında da tartışıldı.

SEN TERÖR ÖRGÜTÜNÜN LİDERİ MİSİN?

Meclis Anayasa Komisyonu Başkan Yardımcısı Reşat Petek, Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği sözler yüzünden milletten özür dilemesi gerektiğini belirterek ‘ Memlekette kanun değişecekse yöntemi Anayasa’da bellidir. Salt çoğunlukla kanun değiştirirsiniz, üçte iki çoğunluk demişse nitelikli çoğunlukla Anayasa değiştirirsiniz, bunlar meşrudur.

Benim dediğim olmadı, ancak kan dökerek değiştirirsiniz dediğiniz anda dağdaki PKK teröristinden hiçbir farkı kalmaz. Onun için şimdi Kılıçdaroğlu’na soruyorum; Ey Kılıçdaroğlu! Sen siyasi parti lideri misin, yoksa PKK terör örgütü gibi bir terör örgütünün lideri misin?’ dedi.

"KILIÇDAROĞLU SİYASETEN HÜKÜMSÜZ"

AK Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen de,CHP'nin ideolojisinin HDP çizgisine kaydığını vurgulayarak, ‘Çok talihsiz bir konuşma. Bu konuşmadan itibaren Sayın Kılıçdaroğlu aslında siyaseten hükümsüzdür, bu konuşma onu göstermektedir.

Kan dökmek, korku yaratmak sosyolojik anlamda terör tanımını gündeme getirir.Bu anlamda çok korkunç bir ifade, bu ifadenin derhal söyleyeni tarafından geri alınması lazım.’ dedi.

haber 7