22 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 17.78°
  • Izmir 24°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.849
Dolar5,6644
Euro6,3523
Altın259,40

Kılıçdaroğlu'na Büyük Dava!

Kılıçdaroğlu'nun sahte belgelerle asılsız iddialarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, daha büyük bir davanın açılacağını ifade etti.

Kılıçdaroğlu'na Büyük Dava!

Geçen günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine, çocuklarına ve ailesine yönelik sözlerinden dolayı CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 1 milyon 500 bin lira değerinde manevi tazminat davası açmıştı.

Dün Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında gerçek değeri bulunmayan belgelerle ortaya çıkardığı iddiaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları harekete geçtiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki öner sürdüğü iddialara yönelik, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde mukim bir banka şubesinden, müvekkillerim adına kayıtlı bir hesap numarasından, yurt dışındaki herhangi bir şahsa veya herhangi bir şirkete tek kuruş para gönderilmemiştir. Gösterdiği belgeler de bunu ispat eden belgeler değildir. Biz yargı önünde Kılıçdaroğlu'ndan hesabını soracağız ve 'hodri meydan' diyoruz, belgeleri yayınlasın." şeklinde konuştu.

Avukat Özel, Kılıçdaroğlu'nun asılsız iddialarını yalanlayarak, "Biz biliyoruz ki Cumhurbaşkanı, çocuklarının hiçbiri, dünürü, kardeşi ve eniştesi, yurt dışında herhangi bir hesaba ister kendi adına ister bir şirket adına olsun tek kuruş para göndermemiştir." dedi.

Avukat Ahmet Özel konuşmasına ek olarak, ''Biz biliyoruz ki Kılıçdaroğlu elindeki belgelerin hiçbirinde, müvekkillerimin tek kuruş para gönderdiğini ispat edemez. Bu belgeler asılsız, net olarak ifade ediyoruz, sahte. Kılıçdaroğlu'na 'hodri meydan' diyoruz. Bu belgeleri sakın ha kendisinde tutmasın, basın ile paylaşsın. Biz bekliyorduk ki basın mensuplarına dağıtır diye. Belgeleri basın mensuplarına vermemiş, hatta basının sorması üzerine, yayınlayacağız demişler ama sonradan belge paylaşımı olmayacağını söylediklerini duyduk. Belgeleri yayınlasın, basına dağıtsın. Bu belgeleri uzman kişiler bir incelesin bakalım, o belgelerin hangisinde müvekkillerim adına yurt dışına ne kadar para gönderildiğini ispat etmeye değer bir belge mi? Biz iddia ediyoruz ki o belgeler Kılıçdaroğlu'nun anladığı cinsten belgeler değil.'' dedi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri