Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili MİT TIR'ları davası nedeniyle Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapis cezasına çarptırılmasını protesto etmek için Ankara'dan yürümeye başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü isimi altında Cumhuriyet Halk Partililerle Maltepe Cezaevi'ne kadar yürüyecek olması Alman basınında da yankı buldu.

" CUMHURİYET HALK PARTİSİ LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU GERÇEK VE GÖRÜNEN MUHALEFET"

Almanya’da yayın gerçekleştiren Frankfurter Rundschau gazetesinin haberine göre, "Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu gerçek ve görünen muhalefetin olduğunu vurguladı. Türkiye'de bunun için çok uzun süre beklendi.

" KEMAL KILIÇDAROĞLU GEÇ HAREKETE GEÇTİ AMA..."

Almanya’da yayın gerçekleştiren Frankfurter Rundschau gazetesine göre Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu Geç harekete geçti ama hiç harekete geçmemesinden iyidir. Hatta tarihi bir dönüm noktası bile olabilir." ifadelerine yer verildi.

ALMAN BASINI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN YÜRÜYÜŞE DEVAM ETMESİ GEREKTİĞİNİ VURGULADI

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünden vazgeçmemesini Frankfurter Rundschau yazan gazete, bu duyarlılığın HDP'li vekillerin tutuklanmasında gösterilmediğini de belirtti.