Kemal Kılıçdaroğlu, Berberoğlu'nun MİT tırlarının durdurulmasıyla alakalı davada hapis cezasına çarptırılması ve tutuklanmasına tepki göstermek adına Güvenpark'tan başlattığı "Adalet yürüyüşü"nün bugünkü etabı bitti.

Batıkent'teki 75. Yıl Hipodromu civarında, Çankaya ve Yenimahalle Belediyeleri'nce yapılan alanda yürüyüşünü bitiren Kılıçdaroğlu, gazetecilere açıklamalar yaptı.

"UMARIM HEDEFE ULAŞIRIZ"


Adalet yürüyüşünün birinci bölümünü bitirdiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Yorgun değiliz, kararlıyız, endişeli değiliz. Umarım amacımıza ulaşacağız. Az evvel bir haber ulaştı, bir gazeteci arkadaşımızın serbest bırakıldığına dair. Bu olay hepimizi mutlu etti. İnşallah İstanbul'a geldiğimizde gönül ister ki hapiste hiçbir gazeteci kalmasın." ifadelerini kullandı.

"ADALET İÇİN YÜRÜYORUZ"


Yolda zaman zaman provokatif eylemlerin olmasına karşın, tahriklere gelmediklerini ifade eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Biz haklıyız, adalet adına yürüyoruz, yürümeye devam edeceğiz. Gün gelecek, bugün adaletsizliğe sebep olanlar için de adalet geçerli bir olgu haline gelecek. Onlara da adalet gerekecek. Biz, onlar adaletsiz yargılandıkları zaman yine yollarda olacağız. Adalet, bu ülkede yaşayan 80 milyon vatandaşın hak ettiği bir olgudur. Dolayısıyla kararlılıkla, azimle yolumuza devam edeceğiz."