Terör reklamcısı BBC Türkçe' nin yapmış olduğu haber doğrultusunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiliz Guardian gazetesi için yazdığı makalede, 'adaletsizlik, keyfilik ve ayrımcılığın AK Parti rejimini tanımlayan özellikler haline geldi" gibi toplumda karşılığı olmayan ifadeler kullandı.

KILIÇDAROĞLU: "TÜRKİYE'DE SERT BİR OTORİTER REJİM VAR" 

Türkiye'deki yönetimi 'sert bir otoriter rejim' gibi tuhaf bir benzetme ile tanımlayan Kılıçdaroğlu, sözde adalet yürüyüşünün yeni bir toplumsal hareket için başlangıç olmasını umduğunu temenni etti.

Kılıçdaroğlu' nun şikayet yazısı, "Her gün, on binlerce Türk vatandaşı adalet istemek için yürüyor. 15 Haziran' da Ankara' dan başladık ve her gün yaklaşık 20 km yürüyerek İstanbul' a yürüyoruz. Türkiye' de yaşayan herkes için adalet ve hukukun üstünlüğünü talep ediyoruz" sözleri ile başlıyor.

HAİN DARBE GİRİŞİMİNE DEĞİNEREK OHAL'DEN  ŞİKAYET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, farklı farklı görüşlerden insanların, adalet istemi ile barışçıl bir şekilde yürüdüğünü iddia etti. CHP lideri, geçtiğimiz sene Temmuz ayında Türkiye' de hain darbe girişimi yaşandığını, bundan beş gün sonra ise  toplumun yarısından fazlasının desteği ile iktidara gelen AK Part' inin OHAL ilan edip ülkeyi kararnameler ile yönetmeye çalıştığını iddia etti. Kemal Kılıçdaroğlu bu türden ifadeler ile BBC Türkçe'ye yazdığı şikayet yazısını tamamladı.