Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Kılıçdaroğlu Ne Demek İstiyor?

Kılıçdaroğlu Ne Demek İstiyor?

Kılıçdaroğlu Ne Demek İstiyor?

CHP’nin politik duruş söylem ve geçmişi, hiçbir zaman bu ülkede tek başına iktidara gelme imkânı yok iken, darbe tartışmalarının gündeme geldiği bu günlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktidara geleceklerini dillendirmesi oldukça dikkat çekici. Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz darbesinden önce de Meral Akşener tarih vererek iktidar olacağını söylemişti ama darbe girişimi başarısız oldu.

CIA’nın yan kuruluşu olan ve terörist Fethullah Gülen’in en yakın arkadaşlarından Graham Fuller’ın başında olduğu RANC Corporation’un Türkiye gündemine soktuğu darbe tartışmaları yeni bir boyut kazandı. Sosyolojik olarak Türkiye’de tek başına iktidar olması imkânsız olan CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu durduk yerde “iktidar olacaklarını” dile getirdi. Haberin Türkiye’de bütün darbelerin yanında yer aldan bir gazete ile Rusya’nın en büyük kara propaganda ve dezinformasyon araçlarından olan Sputnik’te yayımlanması ayrıca dikkat çekçi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun basına ve kamuya kapalı MYK toplantısında sarf ettiği bu sözlerin böylesine servis edilmesi akıllara 15 Temmuz Fethullahçı işgal darbesini getirdi.

Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce de Kılıçdaroğlu’nun siyasi ortağı olan Meral Akşener, 15 Temmuz’dan sonra başbakan olacağını ileri sürmüştü. Ancak 15 Temmuz hain darbe girişimi halk tarafından engellenince Akşener’in bu hayali gerçekleşmemişti.

Son haftalarda Türkiye’de CIA merkezli darbe havası estirilmesi 15 Temmuz öncesine benzemesi oldukça dikkat çekici. Kılıçdaroğlu’nun da 15 Temmuz’da Meral Akşener gibi iktidarı dillendirmesi, darbe ile ilgili kuşkuları daha da arttırıyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR