CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 94'üncü Kuruluş Yıldönümü'nde Parti Meclisi Toplantısı'nda konuşma gerçekleştirdi.

"CHP İKTİDARA GELİRSE.."

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında, "Ben doğruları söylediğim için iktidarın hedefliyorum. Çifçisi, esnafı borç batağında şuan. Eğer Allah bize nasip eder de iktidar olursak, çiftçinin borçlarını tamamen sileceğiz. Faizleri zaten siliyoruz. Kredi kartı borçlarını sıfırlayacağım kesin. Bunlar faiz lobisine hizmet etmekte vatandaşa değil. Ben bunu söylüyorum diye kızıyorlar bana. Verdiğim rakam yanlışsa çıkınsın söylesinler. Söyleyemiyorlar çünkü faiz lobisine hizmet ediy." dedi.

Öte yandan İzmir'deki açılış töreninde Başbakandan önce kürsüye çıkan Aziz Kocaoğlu, Erdoğan sloganları atılınca, küplere binip yurttaşları fırça yağmuruna tuttu.

Selçuk'un kurtuluş günü kutlamalarının yanı sıra toplu açılış ve temel atma töreninde, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, konuşması esnasında protesto sloganlarının yükselmesi üzerine sert tepki verdi.

"BU PROJE BAŞBAKAN KADAR BENİM DE PROJEM"

Törende Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı'dan sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kürsüye çıktı.

Bu esnada meydanda toplananların protestoda bulunması üzerine sinirlenen Aziz Kocaoğlu, İZBAN hattının Torbalı'dan Selçuk'a kadar uzatılması hizmetini hatırlatarak, "Bu projenin annesi de babası da İzmir Büyükşehir Belediyesi'dir, uygulayıcısı da Başbakan'dır. Ayıp, ayıp. Bu yaptığınız 50'ı geçti. Ben Türkiye Cumhuriyeti yurttaşıyım. Ben sizlerini oyuyla yüzde 56 oy almış belediye başkanıyım. Siz nezaket kuralları içinde beni dinlemek zorundasınız. Bu proje sayın Başbakan kadar benim de projem. Bu böyle biline. Adam gibi durulması gerekiyor. Adam gibi durmaya çağırıyorum. Adam olun." dedi.