Avukatı FETÖ’den yakalanan Kılıçdaroğlu, ‘FETÖ ile mücadele adını kullanarak FETÖ'ye destek olunuyor. Bugün meydana gelenler demokraside yüzkarası bir durumdur. Avukatım için gözaltı kararı verilmesi bir akıl tutulmasıdır.’ açıklamasını yaptı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyonda FETÖ soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hain darbe girişiminde bulunan FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına ilişkinsürdürülen FETÖ soruşturmasında, Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik için gözaltı kararı verildi. Emniyet Müdürlüğü’nden ekipler, Ankara’da Çelik’i yakaladılar. Çelik’in adresinde güvenlik ekipleri arama çalışmalarına başladı.

Bununla birlikte avukat Çelik'in MİT tırlarının durdurulma kapsamında, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanlarından olan Fatih Gürsul ile yakından ilişkileri olduğu ortaya çıktı.

CHP FETÖ İLİŞKİSİ GÖZLER ÖNÜNDE

Diğer yandan, CHP ve FETÖ senelerdir ilişkide. Bunu ilk olarak MİT tırları krizinde gördük. Devlet sırrı olan belgeler CHP milletvekili aracılığıyla basına servis edilmiş ve gizli kalması gereken belgeler hainlerin ellerine geçmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu Şubat 2015 tarihinde FETÖ'nün medya imamı ve Zaman gazetesi eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ile görüşmüştü.