Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “(Erdoğan) beni tehdit olarak görür. Zaman zaman tehdit içeren konuşmalar gerçekleştiriyor fakat biz onun tehditlerinden korkacak değiliz” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik yargı sürecinin başlayacağına yönelik sözlerini de “Erdoğan kesinlikle benden çekiniyor, benden korkuyor bu kesin” diye komik ifadeler kullandı.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN KARİYERİ YOK"

AFP, Kemal Kılıçdaroğlu’na, 2019 seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın kariyerini tehlikeye sokup sokamayacağını soruldu. CHP Genel Başkan'nın cevabı, “Erdoğan’ın bir kariyeri yok. Diktatörlerin, cunta komplocularının kariyeri olur mu?” oldu.

"PARLAMENTO DEVRE DIŞI BIRAKILDI"

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı ‘sivil darbe’ yapma iftirasını attı ve “Türkiye şu anda bir darbe sürecinde. Parlamento devre dışı bırakılmış durumda. Tek bir kararnameyle istedikleri şahısın malına el koyabiliyor ya da kamu sektöründen çıkarabiliyorlar. Buna demokrasi mi diyorsunuz” görüşünü dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, “Tüm imkansızlıklara ve önlem rağmen bir araya geliyoruz. Hepimiz demokrasi ve insan hakları için konuşuyoruz. Bu tabii ki onu (Erdoğan’ı) korkutuyor” diye konuştu.