Ankara'da Cumhuriyet Halk Parti'li belediyeler toplantısında konuşma gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Nefes almak istiyorsanız Cumhuriyet Halk Parti'li belediyelerin olduğu yerlere gidinde belediyecilik görün ne kadar güzel çalışıyorlar. Niçin İstanbullular hafta sonu Cumhuriyet Halk Parti'li belediyelerin olduğu ilçelere akın ediyorlar? Eskişehir çölde vaha gibi yemyeşil bir cumhuriyet şehiri oldu" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları şöyle:

Nefes almak istiyorsanız Cumhuriyet Halk Parti'li belediyelerin olduğu yerlere gideceksiniz.

Niçin İstanbullular hafta sonu CHP'li belediyelerin olduğu ilçelere akın ediyorlar? Eskişehir çölde vaha gibi yemyeşil bir cumhuriyet şehiri oldu.dedi

İZMİR VE ŞİŞLİ'DE ÇÖP DAĞLARI OLUŞTU VE SU YOK

Cumhuriyet Halk Parti'li İzmir Belediyesi'nde musluktan su bile akmazken, İstanbul'un en elit semti Şişli'de ise çöp dağları oluşmuştu. Yine Cumhuriyet Halk Parti'li Tekirdağ Belediyesi'nde de yollar yıllardır vatandaşın çilesi olmuş durumda. Öte yandan İzmir'de belediye işçilerinin grevi nedeniyle hiçbir belediye faaliyeti yerine getirilmiyordu. CHP Belediyesi olan Şişli'de her yer çöp dagları olmuş durumda.