Keskin Nişancı Kadın Terörist Böyle Etkisiz Hale Getirildi

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçaklarıyla tespit edilen hedefler tam isabetle vuruldu. Operasyonlarda 10 terörist etkisiz hale getirildi.

Keskin Nişancı Kadın Terörist Böyle Etkisiz Hale Getirildi

16 Mayıs'ta Hakkari'nin Dağlıca bölgesi kırsalında İşange Tepe bölgesinde terör örgütüne ait havan mevzisi, Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları tarafından vurularak imha edildi. Ayrıca eş zamanlı olarak Dağlıca kırsalında ve Avaşin/Basyan bölgesine hava harekatı gerçekleştirildi.

Bu kapsamda da tespit edilen anlık hedefler vuruldu. Teröristlerin kayıplarına yönelik keşif faaliyetlerinin ise sürdüğü kaydedildi.

KESKİN NİŞANCI KADIN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Hakkari Dağlıca'da terör örgütü mensuplarının bulunduğu bölgelere yönelik, 16-17 Mayıs tarihleri arasında iki gün süren operasyonlarda 10 terörist etkisiz hale getirildi.

Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) bataryalarının da destek verdiği operasyonlarda, saklandıkları mağarada etkisiz hale getirilen üç bölücü örgüt mensubu teröristten birinin keskin nişancı olduğu, diğer iki teröristin de uzun süredir örgüt içinde yer aldığı belirlendi.

Mağaranın, büyüklüğü ve içindeki yaşam malzemelerinin çok olması nedeniyle, etkisiz hale getirilen üç terörist dışında bölücü örgüt mensubu başka teröristler tarafından da kullanıldığı belirtildi. Teröristlerin saklandığı mağaralarda 1 doçka, 1 kanas keskin nişancı tüfeği, 1 biksi makineli tüfek, 1 kalaşnikof, 1 jeneratör ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR