Kendi Evini Kendisi Yapan Kadın

İnternetten video izleyerek kendi evini yapan kadına, Amerika'da kendi evini kendisi yapan Cara Brookins'e galerimizden ulaşabilirsiniz.

Kendi Evini Kendisi Yapan Kadın

Amerika'da yaşayan Cara Brookins 4 çocuğunu da yanına alıp hayatını geçirebileceği bir ev inşa etti. Hayatı boyunca iki şiddet dolu evlilik geçiren ve akli dengesi yerinde olmayan bir adam tarafından takip edilen Cara, öz güvenini, gururunu, umudunu yitirmişti ki yeni evi ve çocuklarının desteği ile yeniden hayata tutundu.

Bu aile, Cara Brookins ve çocukları Jada, Roman, Drew ve Hope'dan oluşuyor. Cara'nın yaşadığı iki evlilikte de şiddet görmüş ve aklı dengesi yerinde olmayan bir adam tarafından takip edilmiş.“Çocuklarımın ve benim bir şeylere ihtiyacımız vardı,” diyor Cara.Fakat “Utanıyordum ve çocuklarımın öz güvensiz büyüdüklerinden endişe ediyordum. Çaresizlerdi." diyen Cara ipleri eline almakta gecikmedi.

EV ALMAYA PARALARI YOKTU

17, 15, 11, ve 2 yaşlarında olan çocuklarını yanına aldı ve bir ev inşa ederek tertemiz bir sayfa açmaya karar verdi.Yeni bir ev almaya yetecek paraları yoktu, yeni bir ev yapma konusunda ise bilgisizlerdi. Ama bu onları durdurmadı!

YOUTUBE'DEN İZLEDİLER

Bankadan 150,000 dolarlık bir kredi çekip malzeme aldılar, Youtube'da 'nasıl yapılır' videoları izleyerek ve takım ruhuna inanarak başardılar! Yeni bir ev inşa etmeyi öğrenirlerken Beton dökmeyi, tuğla dizmeyi ve birlikte çalışmayı deneyimlerken, kırık dökük bir aileyi tekrar bir araya getirebilmeyi de başardılar.

300 METREKARELİK EV YAPTILAR

Kendilerine 300 metrekarelik, 5 yatak odalı, 3 arabalık garajlı, altında bir dükkanı olan ve üzeri ağaç evden oluşan harika bir ev yapmışlar.Aile gücünü tekrar topladı.Cara şimdi gururla şunu söyleyebiliyor; "Çocuklarım artık korkusuzlar."Cara ve mutlu çocukları 8 yıldır bu 'Inkwell Malikanesi'nde yaşıyor.


Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR