Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı mesajında, bayramların yoksullara, mazlumlara, çare bekleyenlere, kimsesizlere yakınlaşılan, geçmiş öfkeleri, kin ve nefret duyguların ortadan kalktığı günler olduğunu aktardı.

"PEYGAMBERİMİZİN İSTEDİĞİ BAYRAMLAR YAŞANMIYOR"


"Fakat yüzleşmemiz gereken bir gerçek var ki Sevgili Peygamberimizin coşkuyla kutlanmasını istediği bayramların manevi ikliminden uzaktayız." değerlendirmesini yapan Kılıçdaroğlu, savaşlardan, çatışmalardan, ülkelerinin kendi aralarındaki anlaşmazlıklardan doğan kan ve gözyaşının, İslam coğrafyasında hızla kökleştiğinin altını çizdi

MÜSLÜMANLAR BARIŞI ÖZLEMLE ARIYOR


Ülkelerinden ayrılmak zorunda bırakılan milyonlarca Müslümanın, geçmiş güzel günlerini acıyla hatırladığının altını çizen Kemal Kılıçdaroğlu, kalanların ise neredeyse onlarca senedir huzur içinde bayram kutlamaktan uzak kaldıkları coğrafyada, barışı çok daha büyük bir özlemle aradığını ifade etti.

Türkiye'de de yüz binlerce ailenin adalete susamışlığının oluşturduğu tablonun, kendilerine sorumluluklarını hatırlattığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, çöken liyakat sisteminin devletin adaletsizliğini kökleştirdiğini dile getirdi.

BAYRAMDA MANEVİ DUYGULARI ARIYORLAR

Senelerce laiklik üzerinden prim yaparak müslümanlara hakaretler yağdıran CHP zihniyeti, şimdi duyarlılık kasmak için bayramların manevi havalarından dem vuruyor. Daha önce defalarca bu ülkenin manevi değerlerini alaşağı eden, çok değil geçtiğimiz hafta yaptıkları kurultayda içki içen bu zihniyet, şimdi manevi değerlerin yitirildiğine üzülüyor. Yine bir CHP fiyaskosuyla karşı karşıyayız.