Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında çıktığı bütün seçimleri kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'da hayal dünyasından bahsetti.

Ülkede yayın yapan Focus dergisine açıklamalarda bulunan CHP Lİderi, Almanların duymak istediği sözleri bir bir söyledi.

AVRUPA EMİN OLSUN


2019 senesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmek adına ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren CHP başkanı, Avrupa'nın bundan emin olması gerektiğini ifade etti.

"2019'DA ERDOĞAN'DAN KURTULACAĞIZ"


Kemal Kılıçdaroğlu, şu Almanlara şunları söyledi:

2019’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kesin olarak kurtulacağız. Demokrasiden yana olan bütün güçleri bir arada toplayacağız ve Erdoğan’ı iktidardan alacağız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

AVRUPA'DAN DESTEK İSTEDİ


AB’nin demokrasimizi kuvvetlendirebilecek ve Avrupa standartlarının uygulanmasına yardımcı olacak her türlü katkısı önemlidir. Sonuçta Türkiye belli yükümlülükler altına girdi, bunları şimdi yerine getirmesi gerekiyor.

HALKI UYUTUYOR

Kasetle partinin başına geçen ve o tarihten beri girdiği hiçbir seçmi kazanamayan Kemal şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmekten bahsediyor. Ancak bu konuşmayı Almanya'da yapabiliyor çünkü biliyor ki Türkiye'de halk artık bunlara inanmıyor. Halka verdikleri hiçbir sözü tutmayan hatta aksine halk yerine PKK FETÖ gibi terör örgütleriyle kol kola giren CHP ve başkanı artık halkı uyutamıyor.