FETÖ’nün İstanbul Üniversitesi’ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski başdanışmanlarından Doç. Dr. Fatih Gürsul’un da bulunduğu 7’si tutuklu 40 sanıklı davada, savcı esas hakkındaki görüşünü açıkladı.

Savcı, mütalaasında aralarında Gürsul’un da bulunduğu toplam 11 sanık hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5’er yıldan 15’er yıla kadar hapis talep etti.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, tek tip elbisenin tüm Türkiye'ye giydirilmek istendiğini savundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da yaptığı konuşmada yargılanan darbecilere ve teröristlere tek tip elbiselerin giydirileceğini açıklamıştı.

TEK TİP ELBİSE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tek tip kıyafet sözlerinden sonra Cumhuriyet Halk Partisin'den karşı atak geldi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, hapisdekilere tek tip elbisenin şiddeti beslediğini söyleyerek, “Tek tip elbise, aslında FETÖ’cülere değil, tüm Türkiye’ye giydirilmek isteniyor. Tek tipçi akıl, herkesi tek tipleştiriyor” diye saçmalamış oldu.

CHP'li LEVENT GÖK'DE TEK TİP KIYAFETE KARŞI ÇIKMIŞTI

Ankara Sincan'da görülen Akıncı Üssü davası sırasında açıklama yapan Levent Gök tek tip kıyafete karşı çıkmıştı.

CHP'DEN VE LEVENT GÖK'DEN TEK TİP KIYAFET AÇIKLAMASI

Duruşma sürerken, salon dışında gazetecilere açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Levent Gök tek tip kıyafetin sorulması üzerine; "Bu konularda dikkatli olunmasında yarar var. Ben geçtiğimiz senelerdir şunu hatırlıyorum; daha önce bir tek tip uygulaması yapılmıştı. Tek tip uygulaması yapılan sanıklar AİHM'ye tazminat başvurusunda bulundular ve kazandılar. Sorunları duygusal açıdan değil de hukuksal açıdan çözmek lazım. Türkiye başka bir sorunla karşılaşabilir." diye açıklama yaptı.

Öte yandan Ak Parti'den de tek tip kıyafet konusu ile ilgili açıklama geldi.

CHP'Lİ BÜLENT TEZCAN'DA TEK TİP KIYAFETE KARŞI ÇIKMIŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, tek tip kıyafet konusuna karşı çıkarak FETÖ sanıklarına sahip çıktı.