Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü ‘nün üçüncü gününe start vermeden önce basın mensuplarına yaptığı konuşmasında, "Ömer Faruk Kavurmacı için verilen tutuklama kararını doğru bulmuyorum" dedi. Geçtiğimiz günlerde Ömer Faruk Kavurmacı’nın serbest bırakılması ile ilgili tepki göstererek serbest bırakılmasının ‘’Hukuk Garabeti’’ olduğunu vurgulamıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ/PDY'nin iş adamlarına gerçekleştirilen soruşturmanın sanıkları arasında yer bulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması ile ilgili olarak "Kavurmacı’nın yeniden tutuklanması kararını doğru bulmuyorum. Yargıda çifte standart olması yanlıştır. Esas olan tutuksuz yargılamadır" dedi.

2 GÜN ÖNCE SERBEST BIRAKILMASINI ELEŞTİRMİŞTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu'nun 25 yıl hapis cezasına çarptırılmasından sonra yaptığı açıklamada "Güçlü olanlar, kayınpederi olan damatlar her türlü barajı aşıyorlar." Diyerek Ömer Faruk Kavurmacı’ya eleştirilerde bulunmuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu çelişkilerle dolu açıklamalar yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Haftalarada ağızdan 'damat' lafını düşürmeyen Kılıçdaroğlu Ömer Faruk Kavurmacı'nın tutuklanmasınada tepki gösterdi.