Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Çirkin İfadeler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, seçimin kaybedeninin AK Parti olduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) bugün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bir araya geldi. Toplantı sonrası basın mensuplarının karşısına çıkan CHP lideri, CHP'nin yenilgisi sonrası istifa etmesi beklenirken herkesi şaşkına çeviren bir açıklama yaptı ve 24 Haziran seçimlerinin kaybedeninin AK Parti olduğunu ifade etti.

"AK PARTİ'YE 7 PUAN KAYBETTİRDİK"

CHP'nin büyük bir başarı elde ettiğini ifade eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, " Sonuç su; iktidar partisine AK Parti’ye 7 puan kaybettirdiler. Kolay elde edilecek bir başarı değildir. sıradan bir başarı değildir. OHAL’e rağmen, devletin bütün imkanlarına rağmen, bütün TV’lere gazetelere, şantajlara baskılara rağmen 7 puan indirdiler. Ben bu arkadaşlarıma teşekkür etmeyip de kime teşekkür edeceğim?" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarına şu şekilde devam etti:

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÇİRKİN SÖZLER

CHP lideri Kılıçdaroğlu "Bu sonuç aynı zamanda parlamentoda iktidar partisinin çoğunluğunu kaybetmesinin yolunu açtı. Dünün tek adamı bugünün artık topal ördeğidir. Her istediğini yapamayacak. Parlamentonun itibarını biz koruyacağız’’ diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı.

"BU SEÇİMİN TEK KAYBEDENİ AK PARTİ"

‘’Bu seçimin tek kaybedeni vardır AK Parti’dir. 7 puan kaybetmiştir, parlamentoda çoğunluğunu kaybetmiştir. Kazanan da demokrasidir. Bu sonucu kolay elde etmedik. Hangi süreçlerden bugüne geldiğimizi de herkesin bilmesi lazım’’ diyen CHP lideri ‘’Daha seçime girmeden önce iktidar partisinin demokrasiye kumpas kurduğunu fark ettik. Bir siyasal partinin seçime girmesini engellemek için her yolu denediler. Ama o kumpası bizler bozduk. Bir siyasal partinin önünü açtık. Rakibimiz olan bir siyasal partinin seçime girmesi için elimizden gelen her şeyi yaptık. Bu bizim demokrasiye aşık olduğumuzu gösterir’’ şeklinde konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR