Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alman basınına yaptığı "Türkiye'de can ve mal güvenliği yok" açıklamasına turizmciler, siyasiler ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) sert tepki geldi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU TRUZİMİ BALTALIYOR

Turizmciler Cumhuriyet Halk Partisi'nin sektörü baltaladığı, ekmekleriyle oynadığını ifade etti. MÜSİAD Antalya Şubesi Turizm Komisyon Başkanı Mustafa Cephanecioğlu, "Bu açıklamalar turizm vesilesi ile ülke ekonomisine balta vurdu. Zaten terör örgütlerinin sözcülüğünü üstlenen bir zihniyetten de başka bir şey beklenemez" dedi.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler ise " Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkeye döviz getiren turizm sektörünün önünü kesen açıklamalar yaptı. Söylediği bu laflar ile Türk turizmcisine balta vurdu. Ekmeğimize el uzatıyor" diye konuştu.

KEMAL KILIÇDAROĞLU TRUZİMCİNİN EKMEĞİYLE OYNUYOR

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da "Her şehrimiz en az Berlin, Paris ve Londra kadar güvenlidir bundan kimsenin şüphesi olmasın.  Kemal Kılıçdaroğlu güvenlikle ilgili algı operasyonları turizme zarar veriyor" değerlendirmesini yaptı.