Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Mısır’daki darbeci genaral Abdülfettah el-Sisi ile aynı dili konuşarak Müslüman kardeşler harekâtını terörist olarak nitelendirdi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU YİNE DARBECİLERDEN TARAF

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yine tarafını belli etti.Kemal kılıçdaroğlu Darbe yaparak göreve gelen ve mısırı’da terör estiren darbeci general Abdülfettah el-Sisi ağzıyla konuşmaya devam etti.ve darbe ile yönetimden zorla alıkoyulan Müslüman kardeşler harekâtını hedef alarak terörist olarak nitelendirdi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU HEDEFİNE RABİA’YI ALDI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Salı günü gerçekleştirdiği grup toplantısında dünyanın Müslüman kardeşleri terör örgütü olarak gördüğünü ve Türkiye’nin de Müslüman kardeşleri terör örgütü olarak görmesi gerektiğini vurguladı.

REİS-İ CUMHUR’UN RABİA İŞARETİ YAPMASINDAN RAHATSIZ OLMUŞ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dünkü grup konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlarda yapmış olduğu ve artık Ak Parti ile özdeşleşmiş Rabia işareti yapılmasından rahatsızlık duyduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na göre Rabia işareti terör örgütü işareti ve sembolü olarak bilindiğini ifade ederek yine Türk seçmeni ve toplumuyla çelişti.