Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerle ilgili partisinin tavrının çok kesin olduğunu, hepsinin ülkesine gönderilmesini istediklerini söylemişti.

NTV canlı yayınına konuk olan Cumhuriyet Halk Partisi Lideri, bu konudaki kararlılığını bir kez daha tekrarladı.

SURİYELİLER KENDİ ÜLKELERİNE GİTSİN

2019 senesinde gösterecekleri Cumhurbaşkanı adayının da Suriyelileri göndermekte kararlı bir şahıs olacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı adayı, ben Suriye’ye barışı getireceğim ve bütün Suriyelileri kendi ülkelerine göndereceğim dedi.

Bu ülkenin insanı üçüncü sınıf yurttaş Suriyeli birinci sınıf. Hastalandınız hastaneye gittiniz ücret ödersiniz. Suriyeli gidince ücret ödemiyor. Burada kalacaksa ücret ödeyecek o zaman. Barış olduktan sonra kendi ülkelerine gönderirim." dedi.

"BU KADAR AÇIK BU KADAR NET"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, daha önce yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Siyasi olarak görüşümüz biz Suriye'de akan kanın bir an önce durmasını amaçlıyoruz. Türkiye'deki Suriyelilerin ülkelerine geri gitmelerini istiyoruz. Bu konu Bu kadar açık bu kadar net." dedi.