CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV'de katıldığı canlı yayında Oğuz Haksever'in sorularını cevapladı.

FOTOĞRAFI ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ

Haksever'in, atletli fotoğrafı anımsatmasının ardından o anı anlatan Kılıçdaroğlu'nun fotoğraftan dakikalarca övgüyle bahsetmesi dikkatlerden kaçmadı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"O FOTOĞRAFA BAKIN, YAPMACIKLI BİR ŞEY GÖREMEZSİNİZ"

Her gün 4 gömlek değiştirdim, tabi yemek yemem gerekiyordu. O fotoğrafa bakın, o fotoğrafta yapmacıklı toplu iğne ucu kadar bir şey bulamazsınız.

"MİZANSEN DEĞİL"

O fotoğraf Anadolu'dan sıradan bir ailenin fotoğrafıdır. Ben halktan biriyim. Evimde de öyleyim ben. Dışarıda da öyleyim. Fotoğraf uydurma, mizansen değil.

"VATANDAŞ KEMAL'İ GÖRDÜLER ORADA"

Sıradan vatandaş kendisini gördü orada. Vatandaş Kemal'i gördü.
Evet ben o atleti giydim. Hava çok sıcaktı. Huzur içinde yemeğimi yedim. Kızımla birlikte yedim. Babalık görevini yapmış bir insan havasıyla.

Yediğim yemeğe bakın. Eminim yediğim yemeğe bozulmuşlardır. Kılıçdaroğlu niye yoğurt yiyor diye.

CHP'ye Genel Başkan olmasının ardından tek olumlu hareketi olmayan Kemal, atlet giymeyi adeta vatandaşın tek sorunu buymuş gibi öve öve bitiremiyor. Halkın adamı olmak atlet giyip yemek yemek değildir. Halkın adamı olmak Reis-i Cumhur'un yaptığı gibi 15 Temmuz darbe teşebbüsünde halka önder olmak ve bu tür bir kalkışmayı halkı ile bertaraf etmektir. İşte bu CHP zihniyetine göre halk ile iç içe olmak sadece atlet giyip göbeğini kaşımaktan geçiyor.