Adnan Oktar ve suç örgütüne karşı yürütülen soruşturmayla ilgili Emniyet kaynaklarının paylaştığı bilgiler bir hayli ilgin. Aktarılan bilgilere göre, erkeklerin örgüt içeresinde yükselme koşulu Adnan Oktar’a getirdiği para ve kadınla paralel.

ERKEKLERİN YÖNTEMİ

Örgüte ne kadar fazla kadın ve para getirirseniz örgüt içeresinde ki konumunuz o kadar yükseliyor. Bu zengin, yakışıklı erkeklerin hepsinin bir alanı olduğu ifade ediliyor. Bilgisine başvurduğumuz polis kaynağı, Oktar örgütü içeresindeki iş bölümünü şu şekilde aktardı: “Örneğin biri Kanyon’a, biri İstinye Park’a, biri Cihangir’e, biri Bebek’e gidiyor. Kafede oturmaya başlıyor, burada kızlarla tanışıyorlar. Hepsi kendini ilk olarak ‘Zenginim ve aile düzenine çok önem veriyorum. Evlilik dışı birlikteliği zaten istemiyorum, amacım evlenmek’ diye tanıtıyor. İlişki böyle başlıyor, kızı birlikte olmaya ikna ediyor. Beraberlikleri sırasında biri elinde telefonla, sanki içeride bir şeyini unutmuş gibi girip çekmeye başlıyor. Birçoğu ‘Biz evleneceğiz ama ne kadar çok birliktelik yaşarsan cinsel yönden o kadar iyi bir seviyeye gelirsin ve kocanı o kadar mutlu edersin’ diyerek ikna ediliyor. Sonra ev arkadaşına, başka birine derken, kızlar bir sarmala giriyor ve işin içinden çıkamıyor. Çıkmak isteyen ise eldeki görüntüyle tehdit ediliyor. ‘Sen kendinden vazgeçebilirsin ama anneni, babanı, kardeşini, akrabalarını sokağa çıkamaz hale getiririz’ diyorlar.”

 ‘BU DA BİR CASUSLUK TÜRÜ’

Adan Oktar’ın casusluk faaliyetinin nasıl yürütüldüğünü sorduğumuz emniyet yeklisi: “Diyelim ki Türkiye arasında bir sorun var. İsrailliler talimat veriyor: ‘Bununla ilgili bir kamuoyu oluştur...’ Sosyal medya zaten ellerinde. Sosyal medyacılara etek dolusu para ödüyorlar. Dergilere, gazetelere istediklerini yazdırıyorlar. Yurtdışında rahip, haham gibi din adamları üzerinde etkileri var. Bir şekilde İsrail’den gelen talimat doğrultusunda o algıya hizmet ediyorlar. Bu da bir casusluk türü” şeklinde konuştu.

YA ZENGİN YA YAKIŞIKLI YA EĞİTİMLİ

“116 eve baskın yapıldı. Dragos adı verilen köşkte yaşayanlar üst kadro ile örgüte yeni kazandırılmış kurbanlardan oluşuyo. Diğerleri aynı FETÖ yapılanması gibi hücre evlerinde yaşıyor. Çalışanlar maaş kartlarını imam bacıya veriyor -ki çok az çalışan var’’ diyen emniyet kaynağı ‘’İhtiyaçları örgüt tarafından karşılanıyor. Kadınların tek başına sokağa çıkmaları yasak. Bankadaki işini bile yanlarında biri olmadan halledemiyorlar’’ şeklinde konuştu.

Oktar grubuna dahil olma yollarını anlatan kaynak, gruba dahil olmanın 3 yolundan bahsetti be ‘’Ya çok zengin olacaksın, ya çok yakışıklı ya da çok iyi eğitimli. Bu sistemin dışındaysan turnikeden geçmeden örgüte dahil olamıyorsun’’ diye konuştu.

Kediciklerin Adnan Oktar’a neden aşk dolu baktığını aktaran kaynak ‘’Turnike aynı zamanda bir cezalandırma yöntemi. Adnan Hoca kediciklerin o baygın bakışlarını beğenmiyorsa, ‘Bu bana istediğim gibi bakmadı’ diyerek ‘Gereğini yapın’ talimatı veriyor. Kızı turnikeye alıyorlar; ikinci bir emre kadar orada kalıyor. Kedicikler eve girer girmez yeşil reçeteli lityum ilaçları veriliyor ve bunlar düzenli olarak kullanılıyor. Dayak ve aşağılama da bir cezalandırma yöntemi. Şantaj için sadece kedicikler değil eskort kızlar ve yabancı kadınlar da kullanılıyor. Önemli olan o kaydın çekilmesi” ifadelerine yer verdi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.