Tekirdağ'ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi'nde dün akşam yolcu treninin 5 vagonunun raydan çıkması neticesinde 24 kişi hayatını kaybederken 300’ün üzerinde kişi yaralı olarak kurtuldu.

24 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 124 YARALI VAR

Sabaha kadar devam eden arama- kurtarma çalışmalarının sonrasında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, üzücü olayda 24 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Kaza sonucunda yaralanan 318 kişiden 194'ünün ayakta tedavi edildiğini, 124'ünün ise çeşitli hastanelerde tedavisinin devam ettiğini ifade etti.

AKRABASI TWITTER'DAN DESTEK İSTEDİ

Yoğun yağış nedeniyle kaza yapan trende akrabaları bulunan herkes bir umutla iyi haber bekledi. Bunlardan biri de sabaha kadar trende bulunan küçük kuzeni Oğuz Arda Sel ve babası Hakan Sel'i arayan Simge Akdağ idi. Acılı akraba, akrabalarının kazada kaybolduğunu sosyal paylaşım sitesi olan üzerinden Twitter üzerinden duyurdu ve yardım istedi.

ACILI HABERİ DE AKRABASI DUYURDU

Sosyal medya üzerinden bulunması için destek çağrısı yapılan küçük çocuk ve babası faciada yaşamını yitirdi. Ölüm haberleri, yine akrabası tarafından sosyal medya üzerinden duyuruldu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.