Kaza, Bergama- Soma karayolunun 12'nci kilometresinde meydana geldi. Bergama'nın Ayaskent Mahallesi'nde bulunan müzikholde eğlenen 27 yaşındaki Serdar Çınar ve aynı yaştaki Mustafa Hızlı, mekânda garson olarak çalışan 2 kadını eve bırakmak için servis yaptı.

METRELERCE TAKLA ATTI

Manisa'nın Soma İlçesi'nde oturan kadınlardan birini eve bırakan iki arkadaş, ardından Hızlı'nın yönetimindeki 35 VYF 72 plakalı Otomobille Bergama'ya doğru yol aldı. İddiaya göre Kınık'ta aşırı hız yüzünden kontrolden çıkan otomobil, metrelerce takla attıktan sonra tarlaya düştü.

Sağlık ekiplerinin kontrolünde, otomobildeki kadının öldüğü belirlendi. Araçta sıkışan Çınar ise AKS 110 ekiplerince kurtarıldı. Arkadaşı Hızlı ile birlikte Çınar, ambulansla, Manisa Soma Beşyol Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan sadece Çınar'ın hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Yapılan kontrolde sürücü Hızlı'nın 2.11 promil alkollü olduğu belirlendi.

SAHTE KİMLİK

Ölen kadının çantasından Şanlıurfa iline kayıtlı Kübra Hacer Erkan adına düzenlenmiş kimlik çıktı. Ancak bu kişinin 2002'de trafik kazasında öldüğü belirlendi. O tarihte ölen kadının babasıyla temasa geçen Jandarma, konuyu bir kez daha teyit etti.

KIZ KARDEŞİNİN KİMLİĞİNİ TAŞIMIŞ


Kaza yerinde ölen kadının otopside erkek olduğunun anlaşılması üzerine çalışma başlatan jandarma, ölen kişinin İsmail Koray Erkan adlı travesti olduğunu tespit etti. Erkan'ın çantasından çıkan kimliğin sahibinin 2002'de yine bir trafik kazasında ölen kız kardeşi, 28 yaşındaki Kübra Hacer Erkan olduğu belirlendi. İsmail Koray Erkan'ın cenazesinin bugün İstanbul'da toprağa verileceği belirtildi. Erkan'ın cenazesinin İstanbul'daki ailesi tarafından istenmediği kaydedildi.