Denizli’de Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile makam şoförü Muzaffer Akşehirli’nin yaşamını yitirdiği kaza ile alaklı devam edilen soruşturma kapsamında, kamyonun ait olduğu şirketin şantiye sorumlusu İbrahim Yağız'da gözaltına alındı.

KAZA HERKESİ YASA BOĞMUŞTU

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in (48) içerisinde olduğu, makam şoförü Muzaffer Akşehirli'nin kullandığı 20 AB 548 plakalı araç, geçen 10 Mayıs’ta Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na doğru seyir halindeyken, Uğur Tufan (53)'ın kullandığı 64 DL 821 plakalı hafriyat yüklü kamyonla çarpıştı. Kazada otomobilin üzerine kamyonun düşmesinin ardından Başsavcı Alper ve makam şoförü Akşehirli hayatını kaybetmiş, koruma polis memuru Ramazan Uğur ise yaralanmıştı.

ŞANTİYE SORUMLUSU TUTUKLANDI

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer'in meydana gelen kaza ile alakalı devam edilen soruşturma kapsamında, daha önce de gözaltına alınan kamyon şoförü Uğur Tufan ile kamyonun sahibi Zeki Akyol tutuklandı. Soruşturma kapsamında kazaya sebebiyet veren kamyonun bağlı olduğu şirketin şantiye sorumlusu İbrahim Yağız da geçtiğimiz gün gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen Yağız tutuklandı.